SIEMKI

1S., jak wynika z nazwy, powstały z części Druchowa. Ponieważ brak o S. jakichkolwiek wzmianek XV a nawet w pierwszej połowie XVI w., jest prawdopodobne, że powstały dopiero w drugiej połowie XVI w., i tym samym hasło to nie powinno już się znajdować w Słowniku. Znajduje się ze względu na niepotrzebnie dane hasło odsyłaczowe: Druchowo-Siemki → Siemki (1578 Druchowo Siemki, Siemki) 10 km na W od Raciąża.

1. 1578 pow. rac., par. Koziebrody (ŹD 84).

2. 1596 zagon w Druchowie pod Milewem, od granic Myszyna do granic Milewa; zagon w Druchowie w polu pod Kucharami [Kryskimi], od granic Myszyna do granic S.; w polu pod Milewem zagon od gościńca raciąskiego do granicy siemkowskiej (PG 98, 444).

3. Włas. szlach. 1578: Jan z cz. Grodzich – 1 wł., 2 ogrodnicy z polami; cz. wdowy po Mikołaju – 1/2 wł., 1 ogrodnik z polem; Jakub s. zm. Pawła Ptasznika – 1/2 wł., 2 ogrodnicy z polami, wiatrak (ŹD 84).

1 S., jak wynika z nazwy, powstały z części Druchowa. Ponieważ brak o S. jakichkolwiek wzmianek XV a nawet w pierwszej połowie XVI w., jest prawdopodobne, że powstały dopiero w drugiej połowie XVI w., i tym samym hasło to nie powinno już się znajdować w Słowniku. Znajduje się ze względu na niepotrzebnie dane hasło odsyłaczowe: Druchowo-Siemki → Siemki.