BENEDYKTYNI:
po s. 38 – mapa
CHEŁMNO:
po s. XXIII – Mapa woj. chełmińskiego z przełomu XV/XVI w.
CZERSK:
mapa: Ziemia czerska w XVI wieku
s. 5 – tabl.: Tryczowie h. Prus
s. 17 – tabl.: Belscy h. Przerowa
s. 25 – tabl.: Belscy h. Przerowa
s. 30 – tabl.: Biejkowscy h. Jastrzębiec
s. 35 – tabl.: Biejkowscy h. Trzaska
s. 43 – tabl.: Bogatkowie h. Pomian
s. 49 – tabl.: Boglewscy h. Jelita
s. 61 – tabl.: Bonieccy h. Bończa
s. 63 – tabl.: Bonieccy h. Bończa
s. 89 – tabl.: Borowscy h. Jasieńczyk
s. 95 – tabl.: Braneccy h. Jasieńczyk
s. 123 – tabl.: Cedrowscy h. Szeliga
s. 151 – tabl.: Łoscy i Chynowscy h. Rogala
s. 161 – tabl.: Cieciszewscy h. Pierzchała
KRAKÓW I:
po s. XXV – Mapa województwa krakowskiego z uwzględnieniem Spisza
KRAKÓW II:
po s. 658 – tabl.: Kobyleńscy h. Grzymała
s. 583-586 – tabela: Role przedmieszczan w Staromieściu w l. 1465-1518
s. 587 – tabela: Role nie zidentyfikowane w Staromieściu w l. 1465-1518
s. 588-590 – tabela: Role przedmieszczan w Zawadzie w l. 1465-1517
s. 591-592 – tabala: Role nie zidentyfikowane w Zawadzie w l. 1466-1517
s. 719 – tabl.: Kolanowscy h. Bogoria
KRAKÓW III:
s. 434 – tabl.: Lanckorońscy z Brzezia i Lanckorony h. Zadora
s. 727 – tabl.: Przodkowie Lubomirskich
s. 728 – tabl.: Lubomirscy
s. 828 – tabl.: Łapanowscy Łapkowie h. Drużyna
s. 829 – tabl.: Łapanowscy nieustalonego herbu
KRAKÓW IV:
s. 252 – tabl.: Melsztyńscy h. Leliwa
s. 253 – mapa: Posiadłości Melsztyńskich w okolicach Melsztyna
s. 333 – mapa: Miechów we wczesnym średniowieczu
s. 708 – mapa: Schematyczna mapa posiadłości ziemskich klasztoru cystersów w Mogile
s. 803-804 – tabl.: Mokrscy h. Jelita z Mokrska oraz Łaszowa i Pałęcznicy
s. 805 – mapa: Mokrsko
s. 913 – tabl.: Morscy h. Topór
KRAKÓW V:
s. 28 – mapa: Uposażenie klasztoru mstowskiego
s. 220 – tabl.: Wójtowie myśleniccy - Jordanowie h. Trąby
s. 221 – tabl.: Wójtowie myśleniccy - Gdowscy h. Strzemię
s. 272 – tabl.: Dziedzice Nagłowic h. Oksza
LIW:
s. XVII – mapa: Ziemia liwska w XVI wieku
s. 49 – tabl.: Kałuscy h. Rogala
s. 208 – tabl.: Świętochowscy h. Prus
s. 218 – tabl.: Wielątkowie h. Ostoja
s. 225 – tabl.: Wojsławscy h. Junosza
s. 237 – tabl.: Zaliwscy h. Junosza z Zaliwia, Żelkowa i Wołyńców
s. 258 – tabl.: Żukowscy h. Junosza
LUBLIN zaginione:
po s. 23 – mapa: Osady zaginione historycznego województwa lubelskiego
PŁOCK:
s. XIX – tabela: Skróty rzeczowe
po s. XX – mapa: Województwo płockie na przełomie XV i XVI wieku
PODLASIE:
mapa: województwo podlaskie w 1569 roku
s. 20 – tabl.: właściciele dóbr Baciki
s. 28 – tabl.: Bajkowscy h. Lubicz
s. 56 – tabl.: właściciele dóbr Białystok w XV-XVI w.
s. 70 – mapa: Bielsk Podlaski w 1563 roku
s. 85 – mapa: leśnictwo bielskie w 1569 roku
s. 124 – tabl.: Sapiehowie z dóbr Boćki Podlasia w XVI w.
s. 125 – mapa: dobra Boćki w 1569 r.
s. 130 – tabl.: Boguszewscy h. Rawicz, Zalewscy (Boguszewscy) h. Ostoja
POZNAŃ I:
s. X – tabela: Źródła cytowane w Słowniku
s. 2 – Mapa województwa poznańskiego w XVI w.
s. 62 – mapa: Opactwo cystersów w Bledzewie
s. 105 – mapa: Opola Brenno i Przemęt
s. 153 – mapa: Bukówka i jej dopływy
s. 171 – mapa przy haśle Cemelno
s. 205 – mapa opola Chojnica
s. 257 – mapa jezior Cichowo (i in.)
s. 290 – mapa okolic Czarnkowa
POZNAŃ II:
s. 7 – tabl.: Iłowieccy h. Ostoja
s. 37 – tabl.: Jarogniewscy h. Szaszor i ich odnogi: Chobieniccy i Jaromirscy
s. 113 – tabl.: Korzbokowie z Kamieńca
s. 134 – tabl.: Wieniawici z Karmina
s. 148 – tabl.: Wyskotowie Kawieccy z Kawcza i Zakrzewscy z Zakrzewa
s. 159 – tabl.: Krakwicze Kąkolewscy z Kąkolewa k. Osiecznej
s. 175 – tabl.: Kiebłowscy (Kębłowscy) – odnoga Nałęczów Nowodworskich
s. 193 – tabl.: Kiszewscy i Objezierscy h. Nałęcz
s. 287 – tabl.: Awdańcy z Konar, Kołaczkowic i in.
s. 340 – tabl.: Koszanowscy h. Szaszor
s. 340 – tabl.: Ramszowie Koszanowscy
s. 493 – tabl.: Krzyccy h. Kotwicz
s. 523 – tabl.: Krzyżanowscy h. Świnka
s. 532 – tabl.: Księscy h. Łodzia
s. 566 – tabl.: Kwileccy z Kwilcza
s. 582 – tabl.: Leszczyńscy h. Wieniawa
s. 669 – tabl.: Luboscy h. Nałęcz
s. 676 – tabl.: Ludomscy z Ludom
POZNAŃ III:
s. 43 – tabl.: Łódzcy i Będlewscy h. Łodzia
s. 107 – tabl.: Miaskowscy h. Leliwa
s. 107 – tabl.: Miaskowscy rodem z Tworzyjanic
s. 129 – tabl.: Grzymalici z Iwna i Międzychodu
s. 201 – tabl.: Mosińscy (odnoga Bnińskich h. Łodzia)
s. 303 – mapa: Notecka Puszcza
s. 381 – tabl.: Wójtowie dziedziczni Obornik
s. 411 – tabl.: Ociescy h. Jastrzębiec
s. 429 – tabl.: Opalińscy (gałąź Bnińskich h. Łodzia)
s. 465 – tabl.: Gryżyńscy, Jaszkowscy, Borkowie Osieccy i Borkowie Gostyńscy
s. 496-497 – tabl.: Grochołowie i ich potomkowie Ostrorogowie z Ostroroga h. Nałęcz
s. 523 – tabl.: Otorowscy h. Nałęcz
s. 564 – tabl.: Dąbrowscy h. Drogosław z Dąbrowy i Palędzia
s. 609 – tabl.: Pawłowscy z Wierzbno (odnoga Rydzyńskich)
s. 633 – tabl.: Pampowsy h. Poronia
s. 769 – tabl.: Punińscy h. Ćwiek
s. 771 – tabl.: Ponińscy używający h. Łodzia
s. 922 – tabela przy haśle Puszczykowo
POZNAŃ IV:
s. 9 – tabl.: Radomiccy
s. 52-53 – tabl. Rąbińscy z Rąbinia h. Łodzia
s. 76 – tabl.: Ramszowie Robaczyńscy
s. 77 – tabl.: Robaczyńscy sive Czaccy i Glińscy sive Czaccy
s. 97 – tabl.: Rogalińscy h. Łodzia
s. 105 – tabl.: Awdańce z Golejewa, Rogowa i Karśca
s. 136-137 – tabl.: Rokossowscy h. Czasza
s. 175 – tabl.: Rozbiccy h. Bylina
s. 186-187 – tabl.: Rozwarowscy (Rostworowscy) h. Nałęcz
s. 201 – dwie mapy Rowu Polskiego
s. 209 – tabl.: Rudzcy dziedzice w Rudkach, Lipnicy i Szczepach
s. 229 – tabl.: Rusieccy (różne rodziny) ze wsi Ruśce k. Kostrzyna
s. 248-249 – tabl.: Rydzyńscy h. Wierzbno
s. 262 – tabl.: Rzeszotarzewscy h. Samson
s. 289 – mapa: Położenie Santoka
s. 303 – tabl.: Sarbscy h. Laska
s. 323 – mapa: Wody i młyny w okolicy obecnego Sępolna
s. 331 – tabl.: Sepieńscy h. Nowina (tabl. I)
s. 339 – tabl.: Sepieńscy h. Nowina (tabl. II)
s. 351 – tabl.: Sędzińscy, Radwankowscy z Radwankowa, Niepruszewa, Sędzin i Sędzinka
s. 353 – tabl.: Sędzińscy z Sędzin i Sędzinka
s. 363 – tabl.: Siedleccy z Siedlca k. Krobi
s. 376 – tabl.: Bogusław Siekierka z Siekierek Wielkich i jego potomstwo
s. 377 – tabl.: Siekierkowie z Siekierek Małych
s. 377 – tabl.: Mikołaj Sierniak z Siekierek Wielkich i jego potomstwo
s. 381 – tabl.: Mikołaj Świączek z Siekierek Małych h. Wczele i jego potomstwo
s. 413 – tabl.: Sierakowscy h. Nałęcz
s. 463 – tabl.: Skoroszewscy – Domaradzcy – Wilkońscy ze Skoraszewic
s. 473 – tabl.: Skórzewscy h. Jastrzębiec
s. 537 – tabl.: Słomowscy h. Laska
s. 579 – tabl.: Soboccy h. Nałęcz
s. 613 – tabl.: Bojanowscy h. Junosza ze Spławia i Bojanowa (wg SHG I TD)
s. 783 – tabl.: Nałęcze Szamotulscy
s. 785 – tabl.: Świdwowie Szamotulscy h. Nałęcz
POZNAŃ V:
s. 15 – tabl.: Oppelnowie z Koszanowa i Śmigla
s. 17 – tabl.: Śmigielscy h. Łodzia
s. 29 – mapa: Schematyczny zarys topografii miasta Śrem
s. 161 – mapa: Przedmieścia Święty Marcin i Święty Wojciech na tle lewobrzeżnej części konurbacji poznańskiej
s. 299 – tabl.: Tomiccy h. Łodzia
s. 325 – mapa: Trzciel
s. 330 – tabl.: Dziedzice z Trzciela z rodu Borkowiców h. Napiwo i Pałuków
s. 342 – tabl.: Korzbokowie z Trzebawia
s. 377 – mapa: Dobra Tuczno w powiecie wałeckim
s. 429 – tabl.: Szkapowie z Ujazdu h. Tader
s. 470-471 – tabl.: Potomkowie Beniamina z Kołdrębia dziedziczący w Uzarzewie
s. 585-599 – mapa: Granice zewnętrzne Wielkopolski w XVI wieku (6 arkuszy)
WARSZAWA:
po s. XV – mapa: Ziemia warszawska w XVI wieku
WIELUŃ:
po s. 52 – mapa: Ziemia wieluńska na przełomie XV/XVI wieku
WYSZOGRÓD:
po s. XVII – Mapa ziemi wyszogrodzkiej na przełomie XV-XVI wieku